ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗΣ ΤΕΛΩΝ ΦΟΙΤΗΣΗΣ 16/10/2023 ΕΩΣ 23/10/2023

Αίτηση απαλλαγής τελών φοίτησης

Οι ενδιαφερόμενοι μεταπτυχιακοί φοιτητές του Π.Μ.Σ. «Διοίκηση, Αναλυτική και Πληροφοριακά Συστήματα Επιχειρήσεων (MasterofScienceinBusinessAdministration, AnalyticsandInformationSystemsπου δικαιούνται βάσει του Νόμου 4957/2022 απαλλαγή τελών φοίτησης και έχοντας λάβει γνώση του Κανονισμού Σπουδών(ΦΕΚ Τεύχος Β’ 4898/03.08.2023), καταθέτουν την αίτηση με τα συνυποβαλλόμενα δικαιολογητικά μέσω της Υπηρεσίας ηλεκτρονικής υποβολής αιτημάτων ΕΚΠΑ https://eprotocol.uoa.gr/από 16/10/2023 έως 23/10/2023.

Για την είσοδό σας στην υπηρεσία συνδέεστε με τους κωδικούς taxisnet.

Ακολουθώντας:

Α. Αιτήσεις για Φοιτητικά Θέματα-> 07. Αίτηση Π.Μ.Σ Απαλλαγής από Δίδακτρα

(Προς Γραμματεία Τμήματος Οικονομικών Επιστημών)

Ο Αριθμός Πρωτοκόλλου της αίτησης αποστέλλεται στο emailbis-analytics[at]econ.uoa[dot]gr

Έλεγχος απαλλαγής τελών φοίτησης

Η κατάθεση των δικαιολογητικών απαλλαγής από τα δίδακτρα δεν σημαίνει υποχρεωτικά απαλλαγή, διότι διενεργείται έλεγχος και συνεκτίμηση σχετικών αιτήσεων απαλλαγής από την Επιτροπή Απαλλαγής.

Νομοθεσία:

Στους δικαιούμενους απαλλαγής, θα επιστραφούν τα τέλη φοίτησης που έχουν ήδη κατατεθεί.

Εκ της Γραμματείας ΠΜΣ